سنسورهای زاویه دسته ای از سنسورها هستند که برای سنجش زاویه یک جسم نسبت به افق به کار برده می شوند. این سنسورها کاربرد فراوانی در صنعت دارند که از جمله آن ها می توان به استفاده در بازوهای جرثقیل، استفاده در صنعت هوانوردی، استفاده در دنسرها به عنوان عنصر تعیین کننده مقدار تورفتگی، بازوهای مکانیکی، صنعت روباتیک و .... اشاره کرد. یک نمونه از این کاربردها در شکل زیر نمایش داده شده است:

                                                                                                 

در شکل بالا به منظور تعیین عمق ایجاد شده بر روی نوار نقاله می بایستی زاویه بازوی متصل به دنسر تغییر کند به نحوی که به منظور ایجاد عمق زیاد میبایستی زاویه بازو نسبت به خط افقی کمتر شود و بالعکس. این کار بوسیله سنسور زاویه مشخص شده بر روی شکل صورت می پذیرد. این سنسور با ایجاد یک خروجی انالوگ متناسب با زاویه بازو، عمق ایجاد شده بر روی نوار نقاله را کنترل می کند.
با توجه به اینکه سنسورهای زاویه به منظور سنجش دقیق زاویه یک جسم به کار برده می شود، پاسخ خروجی این سنسور نسبت به زاویه یک جسم می بایستی دارای خطینگی مناسب باشد که توجه به این نکته ضروری می باشد.
سنسورهای زاویه شرکت فرانگار تبریز به گونه ای طراحی گردیده است که قابلیت ایجاد خروجی آنالوگ ولتاژ و جریان یا خروجی دیجیتال PNP را با دقت بسیار بالا ( 0.35 درجه ) دارا می باشد. ضمنا این سنسورها مجهز به تکنولوژی TEACH-IN می باشد که جزو تکنولوژی های روز اروپا در طراحی و ساخت سنسورهای زاویه می باشد. بدین صورت که با اعمال حد بالا و پایین محدوده زاویه عملکرد به سنسور، خروجی سیستم به ازای این محدوده تعیین شده توسط کاربر یک خروجی آنالوگ ولتاژ 0 الی 10 ولت یا خروجی آنالوگ 4 الی 20 میلی آمپر در اختیار کاربر قرار می دهد. به عبارت دیگر محدوده زاویه ای عملکرد سنسور را خود کاربر تعیین می کند. این محدوده برای سنسورهای زاویه شرکت فرانگار تبریز برابر 0 الی 360 درجه می باشد که در این محدوده کاربر می تواند به دفعات نامحدود حد بالا و پایین دلخواه خود را انتخاب کرده یا تغییر دهد. در نوع دیجیتال با خروجی PNP نیز کاربر با تعیین محدوده زاویه عملکرد و اعمال آن به سنسور، داخل این محدوده خروجی 24 ولت PNP دریافت کرده و به ازای زوایای خارج از این محدوده خروجی سنسور برابر 0 ولت خواهد بود. ضمن اینکه سنسورهای زاویه شرکت فرانگار تبریز در دو نوع پوسته مکعبی و دایره ای تولید می شود. به منظور دریافت اطلاعات کامل سنسور زاویه شرکت فرانگار تبریز به کاتالوگ سنسورهای زاویه یا صفحه " محصولات سنسور زاویه " مراجعه نمایید.